Intel Summer Lancraft 2012

lancraftTento rok se konal již 3. Lancraft na již tradičním místě ve Starém Městě u Uherského Hradiště, kam se opět sjeli lidé s celé země i ze zahraničí. Připraveno bylo pro hráče několik turnajů,

ať už hlavních tak doprovodných ve hrách Starcraft 2, DOTA 2, Warcraft 3 a Call of Duty 4. Bohužel počet lidí na Warcraft 3 a Call of Duty 4 nebyl dostatečný a tak se musel turnaj zrušit.

To určitě nevadilo zbytku návštěvníků Lancraftu, protože se tam dalo existovat i bez toho. Co bylo ovšem horší, bylo klima vevnitř. Jak si asi dokážete představit, tak v místnosti s 80 PC bylo neskutečné vedro,dusno a venku k tomu bylo 30 stupňů.

Pro všechny, tedy i diváky, byly připravené počítače a konzole s hrami. Ve speciální místnosti se celou akci promítal stream Starcraftu 2. Na stejném místě se také děly prezentace, kde jste mohli vyhrát ceny.

Nyní k mému působení ve Starcraft 2 turnaji. První část se odehrávala ve skupinách se 4 až 5 hráči. Probíhalo nasazování, aby favorité postoupily z prvních 2 míst do pavouka pro vítěze neboli WB a další 2 do pavouka pro poražené známé jako LB. Nasazování ovšem nebylo nejlepší a tak skupiny nebyly vůbec vyvážené. Osobně jsem dostal skupinu s 5 hráči, ve které jsem byl nejslabší, kdežto jiné skupiny měli 4 hráče s 3 hráči papírově slabšími. Takže do pavouka se nedostávali hráči, kteří by tam patřili více.

Štěstí mi pomohlo postoupit ze 4 místa do LB, i když hry byly často hodně vyrovnané a měl jsem šance na lepší umístění. Po odehrání všech her jsem čekal na jeden zapás, který měl rozhodnout o mém osudu. Potřeboval jsem, aby jeden hráč prohrál a měl jsem s ním stejné skóre na mapy a postoupil, protože jsem vyhrál náš vzájemný souboj.

V pavouku pro poražené jsem nebojácně postupoval prvním i druhým kolem bez větších potíží. Zpestřením bylo streamování mého zápasu z 2 kola LB. (7-21 minuta streamu)
Watch live video from lancraft_stream1 on TwitchTV
Další kolo už bohužel nešlo tak dobře. Začátek vypadal dobře, i když malá chybička se tam objevila tak to nebylo ztracené. V pozdější části po několika výměnách armád už nebyl čas na chyby, ale jednu jsem udělal a ta se ukázala asi jako klíčová v mojí porážce. Zapomněl jsem poslat skauta po mapě a neobjevil jsem soupeřovu tajnou expu, kde těžil drahocenné suroviny, které mně chyběli.

To však nebyl konec všech věků, na programu byly 2 doprovodné turnaje pro poražené. První jsem bohužel nestihnul, protože jsem vypadnul moc pozdě z hlavního turnaje. Druhý turnaj začal dříve, než bylo původně zamýšleno a tak jsem nestihnul zápis. Mě to ovšem nevadilo a našel jsem si jinou zábavu.

Abych to nějak zakončil, tak napíši konečné pořadí vítězů hlavního turnaje. Na třetím místě se umístil Zástupce rasy Terranu (které hraji) Predy. Na druhém místě Zerg Devil, pro kterého je to dost smolné, protože se vždy umísti velice dobře, ale na výhru to často nestačí. A na prvním místě Protoss Ladabaz, který obhájil svůj trůn po výhře na jarním MSI Lancraft Spring 2012.

Tímto se loučím a Protoss IMBALANCED. ;-)

Comments   

# RE: Intel Summer Lancraft 2012Guest 2013-05-27 12:34
This comment has been deleted by Administrator