LIMBO

limboV poslední době jsou stále více a více populární nezávislé hry. Já se nedávno k jedné takové hře dostal - k Limbu. Limbo je zvláštní hra a to mnoha směrech. Ovládá se jen šipkami plus jednou klávesou (nebo pomocí gamepadu), nenaleznete v ní žádné dialogy, téměř žádnou hudbu a ještě k tomu je hra laděná jen do odstínu šedé. Teď si asi říkáte, že tohle přece nemůže fungovat, ale opak je pravdou!

Důkazem může být i průmerné hodnocení hry - téměř 90%. Začínáte na mýtině a vlastně ani nevíte kde jste, kdo jste a kam máte namířeno. Vydávate se na cestu tímto 2D světem a po cestě narážíte na hádanky a hlavolamy různých tipů. Budete skákat, šplhat, houpat se, přesouvat bedny, chodit hlavou dolů, vyhýbat se elektřině atd. S pokrokem ve hře samozřejmně stoupá i obtížnost hádanek.

Ve hře budete hodně umírat, ale to vůbec nevadí, protože díky tomu časem příjdete na správné řešení. Celkem projdete 24 kapitol (ke kterým se můžete vracet), ačkoliv si toho nejspíš ani nevšimnete, protože hra běží stále plynule. Teoreticky to  ani nejsou kapitoly, spíš checkpointy. Ve hře nechybý ani achievementy. Dohraní Limba zabere cca. 3-6 hodin. To sice není moc, ale i tak na tuto hru budete vzpomínat - je to zážitek.

Hru můžete zakoupit na Steamu za 10€ (při slevách i za neuvěřitelných 2,5€ = necelých 70 KČ). Určitě doporučuju, protože za tuto cenu budete lepší hru jen těžko hledat.

Na závěr jedno krátké video přímo ze hry: http://www.youtube.com/watch?v=GCA79zPaQe0

Foto ze hry : Emigrant [EfC]

 

 

Comments   

emigrant
0 # Monochromaemigrant 2013-09-27 18:19
Zrovna koukam na monochromagame.com/Monochroma/index.html
Jinak diky za clanek. A jinak pro upresneni ... Strike ten clanek napsal uz davno, jen ja to pozde pastnul .... jenom pripominka pro stouraly, kdyby nahodou 8)
Reply | Reply with quote | Quote | Report to administrator